Gdy słońca jest mamy już dość

Szukasz rozwiązania problemu, które pozwoli choć trochę odetchnąć od upałów a zarazem odciąży Twój budżet pożerany przez koszty klimatyzacji? Proponujemy rozwiązanie, a mianowicie montaż folii przeciwsłonecznych!

Czy to się opłaca? Jak działają folie przeciwsłoneczne?

Poniżej przedstawiamy argumenty związane z tym oklejenia szyby folia przeciwsłoneczną. Wiemy, że jest tego sporo, lecz jest to absolutne minimum, które pomoże dokonać świadomego wyboru, a na tym przede wszystkim Nam zależy. 

Obniżenie temperatury we wnętrzach

Tylko profesjonalny montaż oraz najwyższej jakości folii zagwarantuję Wam najwięcej korzyści. Po pierwsze rekomendujemy montaż folii przeciwsłonecznych od zewnątrz budynku. Czemu? 

Folie przeciwsłoneczne odbijają i absorbują promieniowanie IR, potocznie określane jako ciepło słoneczne. 

Folie zewnętrzne o najwyższych parametrach gwarantują redukcję przenikających przez szybę promieni słonecznych do 93%. Taki rezultat, w rzeczywistości przekłada się na obniżenie temperatury w pomieszczeniach nawet o 15 stopni. 

W przypadku oklejania szyb folią przeciwsłoneczną od wewnątrz, folia nie stanowi bezpośredniej bariery pomiędzy słońcem a szybą. Jest to nie tylko mniej efektywne rozwiązanie, co nawet niebezpieczne, ponieważ może doprowadzić nawet do pęknięcia szyby pod wpływem gromadzącego się ciepła

Redukcja refleksów

Montaż folii przeciwsłonecznych to nie tylko redukcja temperatury. Folie, zwłaszcza te refleksyjne (lustrzane), regulują ilość światła widzialnego przechodzącego przez szybę.

Na tym polu to właśnie folie stanowią najbardziej korzystną alternatywę dla rolet czy żaluzji, ponieważ redukując nieprzyjemny efekt “rażenia”, jednocześnie nie pozbawiając Nas widoku i światła dziennego.

Blokada promieniowania UV

Ostatnią podstawową korzyścią wynikającą z oklejania szyb folią przeciwsłoneczną jest blokowanie promieniowania ultrafioletowego, które jak wiemy nie jest dla Nas zbyt zdrowe. Ponadto chociaż rzadko zdajemy sobie z tego sprawę promieniowanie UV to główna przyczyna płowienia i odbarwiania się narażonych na nie przedmiotów. Montaż wysokiej jakości folii przeciwsłonecznej na szyby to redukcja przepuszczalności UV nawet o 99,9%.

Rodzaje folii przeciwsłonecznych:
Folie lustrzane (przyciemniające z efektem lustra weneckiego)

Oklejanie szyb folią przeciwsłoneczną lustrzaną to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie na rynku. Tego typu folie tworzą z jednej strony swojej powierzchni lustro, z drugiej pozostając całkowicie transparentne. Z tego też powodu bardzo często wykorzystywane są dla uzyskania efektu lustra weneckiego. Jednak należy pamiętać że folie lustrzane/ refleksyjne – efekt lustra weneckiego wytwarzają zmiennie po obu stronach swojej powierzchni w zależności od oświetlenia. Oznacza to że powierzchnia lustra wytwarza się zawsze od strony mocniej oświetlonej. Za dnia powierzchnia lustrzana wytworzy się na zewnętrznej stronie szyb, jednak w nocy działanie takiej folii będzie odwrotne. Intensywniejsze światło sztuczne wewnętrz pomieszczeń spowoduję że lustro wytworzy się od strony wnętrza. Bardzo często jesteśmy pytani czy nie istnieje na rynku produkt, który zawsze działa jednostronnie niezależnie od światła. Niestety nie ma na rynku przezroczystej folii, która w 100% uzyskałaby taki efekt.

Folie selektywne (nieprzyciemniające, bez efektu lustra)

Oklejanie szyb folią przeciwsłoneczną nierozłącznie kojarzy się z pewnym stopniem przyciemnienia szyb. O ile w przypadku samochodów jest to efekt pożądany, o tyle we wnętrzach nie zawsze jest to dla Nas atrakcyjne. Co więcej w przypadku montażu folii przeciwsłonecznych – przyciemniających – w nowoczesnym budynku mieszkalnym, możemy nie uzyskać zgody na ingerencję w wygląd elewacji. Nowoczesna technologia znalazła jednak rozwiązanie tego problemu w formie folii selektywnych. Montaż tego typu folii przeciwsłonecznych to gwarancja możliwie najniższego stopnia przyciemnienia, przy jednocześnie bardzo dobrych parametrach ochrony przed słońcem. Folie selektywne są praktycznie bezbarwne, dzięki czemu ich obecność na szybach jest niezauważalna

Folie nieprzeźroczyste (matowe/mleczne)

Folie przeciwsłoneczne – nieprzezroczyste to jeden z rodzajów folii matowych. Oklejanie szyb tego typu foliami to dwie główne korzyści w jednym produkcie. Są to folie mleczne (mrożone), których głównym zadaniem jest zasłonięcie widoku przez szybę, jednocześnie przepuszczając przez nią światło. Idealne do zastosowania w oknach elewacyjnych instytucji publicznych i lokali usługowych takich jak na przykład urzędy i gabinety lekarskie. Będą służyć podwójnie – przesłaniając widok przez szyby i chroniąc je przed nadmiernym nagrzewaniem. 

Koszt usługi oraz czas realizacji jest kwestią indywidualną, zależną od:
  • rodzaju wybranej folii (selektywne, lustrzane, matowe)
  • wielkości oklejanej powierzchni (wymiary okien oraz powierzchnia ogólna – m2)
  • typu okien lub świetlików dachowych
  • rodzaju oklejanej powierzchni (szkło/poliwęglan)
  • lokalizacji/ dostępu do okien (konieczność skorzystania z podnośnika)
  • miejsca realizacji usługi